ROZMAWIAJMY O UCHODŹCACH (CZ. II) - 18.11.2016 r.

Znalezione obrazy dla zapytania rozmawiajmy o uchodźcach Uczniowie kl. V w piątek, 18 listopada 2016 r. udali się z wizytą do Gminnej Biblioteki w Grabowie na podsumowanie zajęć w ramach realizowanego projektu "Rozmawiajmy o uchodźcach". Na dzisiejszych zajęciach  dominował temat DOBRA ROZMOWA O UCHODŹCACH W POLSCE. Wspólnie piątoklasiści opracowali zasady bezpiecznej rozmowy na trudny temat z poszanowaniem poglądów innych osób oraz wzięli udział w rozmowie prowadzonej zgodnie z tymi zasadami. Próbowali zrozumieć swoje punkty widzenia na kwestię uchodźców. Wszyscy mieli okazję obejrzeć niezwykle poruszający film o uchodźcy z Czeczenii, który musiał opuścić swój kraj w wieku 8 lat. Dziś ma lat 25, mieszka w Polsce, pracuje w fundacji zajmującej sie pomocą uchodźcom. Po obejrzeniu tego filmu poglądy niektórych uczniów na kweste uchodźców w Polsce nabrały nieco innego wymiaru, jednakże w tak młodych ludziach budzą nadal bardzo różne emocje.

Uczniowie kl. V wraz z wych. Magdą Baryłka serdecznie dziękują p. Annie Nędzi za ciepłe przyjęcie, miłą atmosferę oraz za przeprowadzenie zajęć i przybliżenie uczniom kwestii uchodźstwa.