NASZA SZKOŁA

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Haliny Mirosławskiej w Grabowie nad Wisłą to placówka, w której chętnie przebywaja uczniowie i nauczyciele. Panuje tu wspaniała atmosfera, a życzliwość i konsekwencja wobec ucznia zawsze idą w parze. Głównym celem wychowawczym szkoły jest wszechstronny rozwój osobowości ucznia.

Jesteśmy przekonani, że wszyscy nasi uczniowie posiadają uzdolnienia, talenty, predyspozycje. Naszym zadaniem jako nauczycieli jest bycie mistrzami i przewodnikami, by stawać się autorytetami dla młodego pokolenia. Systematycznie odkrywamy mocne strony uczniów, wspomagamy pokonywanie słabych. Wdrażamy uczniów do działań na rzecz innych, uczymy patriotyzmu, rozwijamy samorządność, zachęcamy do prowadzenia zdrowego trybu życia. Nagradzamy dobre uczynki i cieszymy się nawet z najmniejszych sukcesów. Szanujemy godność ucznia i wymagamy szacunku wobec wszystkich pracowników szkoły. Zachęcamy do uprawiania sportu i jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły. Angażujemy Rodziców do wspólnego planowania pracy szkoły. Stawiamy jasne i przejrzyste wymagania dla ucznia. Wszystkich traktujeny z pełną życzliwością, zrozumieniem, sprawiedliwie.

Zapraszamy do naszej szkoły!