JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE I WIGILIA - 22.12.2015 r.

Zgodnie z tradycją, w przedświąteczny czas, wszystkie dzieci w swoich szkołach przygotowują się do jasełek. To nie tylko okazja do tego, by sprawdzić swój talent aktorski, ale przede wszystkim, aby przybliżyć wszystkim historię Świąt Bożego Narodzenia. Tygodniami opracowywany plan, przygotowywana sceneria, a zwłaszcza nauka swojej roli tak, aby wszystko wypadło jak najlepiej przed widzami - to ogromny wysiłek. Tegoroczne szkolne jasełka odbyły się 22 grudnia 2015 r. Wszystko odbywało się w wesołej atmosferze. Całości towarzyszyły kolędy wykonywane przez chór uczniów, co wprawiało wszystkich w świąteczny nastrój. Nie mogło zabraknąć Józefa i Maryi, którzy pilnowali małego dzieciątka, w roli którego wspaniale sprawdził się Jakub Maciejczyk z oddziału przedszkolnego 3- i 4-latków. Obowiązkowo pojawili się pasterze oraz Trzej Królowie. Dziecięca i dorosła widownia przyglądała się wszystkiemu z zaciekawieniem. Całości przyglądali się także nauczyciele, którzy z radością spoglądali na swoich podopiecznych. Mieć takie talenty, to przecież tylko zaszczyt!

Przygotowanie uroczystych jasełek pod kierunkiem pani Anety Dąbrowskiej było stuprocentowe. Dodatkowym atutem przedstawienia był fakt, że uczniowie swoje role odgrywali z pełną naturalnością. Wszystko było dopięte na ostatni guzik. Dzieciaki miały wspaniałe, kolorowe stroje, uśmiechy na twarzach, a przede wszystkim dużo zapału.

Po części artystycznej i występie uczniów głos zabrała Pani Dyrektor Bożena Potucha, która podziękowała aktorom za wspaniały występ, nauczycielom za pomoc w przygotowaniach, paniom z obsługi za przygotowanie wszystkich wigilijnych potraw, a zaproszonym gościom i rodzicom za przybycie i wspólne przeżywanie tych wyjątkowych chwil. Ks. Sylwester Górecki również pogratulował uczniom wspniałego występu oraz rozpoczął wspólną szkolną wigilę. Łamiąc się opłatkiem padało wiele serdecznych życzeń, przede wszystkim: zdrowia, spokoju, życia bez stresów, spełnienia marzeń i realizacji wszystkich zamierzonych celów, oby wszystkie życzenia wszystkim się spełniły. Po uroczystościach szkolnych wszyscy powrócili do swoich domów, by już za kilka dni w podobnej atmosferze spędzić święta w gronie rodzinnym.

Wszystkim życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT!!!