SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY DLA KL. IV-VI - 13.11.2012r.

Alkohol, nikotyna, narkotyki, dopalacze - te wszystkie substancje psychoaktywne prowadzą do uzależnień i wbrew pozorom są łatwo dostępne dla młodych ludzi. Częściową blokadą może być tylko ich cena. Młodzi ludzie często pierwszy raz sięgają po nie za namową kolegi, z ciekawości, by nie wyłamywać się z grupy. Nie zdają sobie sprawy z tego, że uzależnić się może każdy, nawet po jednokrotnym użyciu.

W dniu 13.11.2012r. zawitał do naszej szkoły Profilaktyczno-Edukacyjny Teatr dla Dzieci i Młodzieży MORALITET z Krakowa. Uczniowie kl. IV-VI obejrzeli spektakl ukierunkowany na przeciwdziałanie uzależnieniom od substancji psychoaktywnych. Aktorzy próbowali przekazać młodzieży mechanizmy rządzące uzależnieniami, pokazać ciemne strony używania substancji psychoaktywnych  i nauczyć, jak się przed nimi chronić.