"WYBUCHOWE" WARSZTATY - 13.01.2023 r.

W piątek 13.01.2023 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w niecodziennej lekcji fizyki. Naszą placówkę odwiedziła grupa specjalizująca się w propagowaniu atrakcyjnej edukacji poprzez przedstawianie interaktywnych spektakli, których celem jest - poza oczywistym elementem rozrywkowym przemycić treści edukacyjne. Spektakl pt. " Zasady fizyczne czy kwasy chemiczne", który mieli okazję obejrzeć nasi uczniowie obejmował materiały z fizyki, chemii i przyrody. W ramach lekcji oglądający mogli zobaczyć eksperymenty związane z naukami przyrodniczymi i dowiedzieć się na czym polegają: zabawy związane z ciekłym azotem, czym jest rozkład termiczny perhydrolu, uczestniczyć w doświadczeniach związanych z czystym wodorem, zabawach z helem. Najwięcej emocji wzbudziło gwałtowne spalanie lycopodium. Było wybuchowo, głośno i bardzo ciekawie.