JASEŁKA SZKOLNE - 05.01.2023 r.

Świąteczna atmosfera w naszej szkole ciągle trwa. Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie, którzy wraz z chórem uczniów z starszych klas pod opieką pani Anety Dąbrowskiej przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 5 stycznia 2023 r. przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów oraz bajkowych postaci, które przybyły złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię świąt. Dopełnieniem był dedykowany narodzonemu dzieciątku Bożemu taniec w wykonaniu uczennic z kl. VII i VIII. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Po występie głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Szymańska, która w szczególności podziękowała uczniom za wspaniały występ oraz złożyła wszystkim noworoczne życzenia. Życzenia zdrowia oraz pomyślności w nowym roku wszystkim uczniom i pracownikom szkoły oraz rodzicom złożył także pan Eugeniusz Andrzej Wolszczak, który zaszczycił nas swoją obecnością. Dziękujemy także pani Halinie Majewskiej - radnej i sołtysowi Grabowa nad Wisłą, Pani Annie Nędzi z GBP w Przyłęku oraz Rodzicom za obecność i wspólne kolędowanie.