DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W NASZEJ SZKOLE - 04.11.2022 r.

Przypadające 5 listopada - w rocznicę urodzin Walta Disneya (1901-1966) - święto jest jednym z wdzięczniejszych nietypowych dni w bibliotecznym kalendarzu. Dzieci kochają bajki (i baśnie), dlatego tak łatwo wykorzystując ten temat, trafić w ich gusta. Wyjątkowo hucznie i radośnie uczczono ten dzień w naszej szkole. W ramach działań promujących czytelnictwo wszyscy uczniowie oraz nauczyciele zostali zaproszeni do wspólnego świętowania DNIA POSTACI Z BAJEK.
W piątek 4 listopada 2022 r. na naszym szkolnym korytarzu zrobiło się niezwykle "bajkowo", kolorowo, pluszowo i bardzo sympatycznie, a to za sprawą wyjątkowych gości, którzy odwiedzili naszą szkołę.

Na korytarzu można było spotkać: Myszki Miki, Królewny Śnieżki, Biedroneczki, Minionki, Anie Shirley i wiele, wiele innych bajkowych oraz książkowych postaci. Dzieci, uczniowie oraz nauczyciele zaprezentowali swoje stroje, przypominając jednocześnie wszystkim o nieocenionej i ponadczasowej wartości czytania książek oraz zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które uczą rozróżniania dobra od zła oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym czy współczucia. To spotkanie sprawiło całej społeczności szkolnej wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

DZIĘKUJEMY SERDECZNIE WSZYSTKICM, KTÓRZY ZECHCIELI WŁĄCZYĆ SIĘ DO WSPÓLNEJ ZABAWY.
JAK ZAWSZE OKAZALIŚCIE SIĘ NIEZASTĄPIENI I CHĘTNI DO DZIAŁANIA! :-)

Organizatorzy :-)