AKCJA "PRZERWA NA CZYTANIE" - 28.10.2022 r.

W piątek 28 października, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie".

Akcja odbywa się już po raz 7 i jej celem jest w głównej mierze pokazanie uczniom, że czytanie jest fajne, może być zabawą i sprawiać przyjemność. Do tej pory we wszystkich edycjach brało udział 684 tysięcy 151 osób!

Niemal wszyscy obecni tego dnia w szkole włączyli się w akcję promującą czytanie i spędzali przerwy, czytając. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Mamy nadzieję, że taka forma spędzania czasu podczas przerw międzylekcyjnych upowszechni się i uczniów z książką w ręce będzie jeszcze więcej. Czytaliśmy na szkolnych korytarzach, w bibliotece, podczas zajęć lekcyjnych, świetlicowych i zajęć z wychowawcą.  Dziękujemy za wspólny czas ze słowem pisanym.