SYMBOLE, MYŚL, SŁOWO, UCZUCIE, DZIAŁANIE - ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW - 9.06.2022 r.

9 czerwca 2022 r. uczniowie klasy VII pod opieką p. Wioletty Mazur uczestniczyli w lekcji bibliotecznej dotyczącej symboli narodowych i historycznych. Zajęcia odbyły się w gminnej bibliotece w Grabowie nad Wisłą. Uczniowie poznali aż 133 symbole. Każdy z nich opowiadał historię Polski począwszy od roku 1914, a kończąc na 1989 roku. W drugiej części młodzież miała możliwość zagrania w grę edukacyjną "Znaj Znak", wydaną przez Instytut Pamięci Narodowej. Gra okazała się strzałem w dziesiątkę, ponieważ młodzież chętnie rywalizowała między sobą, odgadując nazwy znaków narodowych i historycznych.

Udział w zajęciach bardzo podobał się naszym uczniom. Wszyscy wrócili zadowoleni i wzbogaceni w wiedzę na temat symboli narodowych i historycznych.