ŚWIĘTO PATRONA 2021 - 19.10.2021 r.

Święto Patrona to ważne wydarzenie w życiu naszej szkoły. Uroczystość ta w bieżącym roku szkolnym odbyła się 19 października.

W związku z obowiązującymi nadal obostrzeniami związanymi z pandemią Covid 19 obchody tego ważnego dla społeczności naszej szkoły wydarzenia miały skromniejszy charakter. Pani dyrektor Katarzyna Szymańska, wychowawcy i nauczyciele oraz uczniowie uczestniczyli w uroczystej mszy św., która rozpoczęła się o godz. 12.00 w Kościele p.w. Matki Bożej Fatimskiej w Ługach z udziałem pocztu sztandarowego naszej placówki.

Miała ona niezwykłą oprawę liturgiczną. Podczas mszy św. celebrowanej przez ks. Sylwestra Góreckiego zgromadzeni modlili się w intencji zmarłej założycielki szkoły w Grabowie - Haliny Boguchwały Mirosławskiej, zmarłych dyrektorów, nauczycieli i absolwentów. Uczennica klasy VIII przedstawiła postać patronki w formie krótkiego wystąpienia. Po zakończonej mszy św. delegacja nauczycieli i uczniów udała się na cmentarz w Zwoleniu. Tam uczennice złożyły kwiaty i zapaliły znicze na grobie patronki w dowód wdzięczności i pamięci od całej społeczności szkolnej.

Ta, w tym roku skromniejsza uroczystość miała jednak podniosły charakter i na pewno pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Wspominaliśmy bowiem postać niezwykłej kobiety - Haliny Boguchwały Mirosławskiej, która swoją niezłomnością, silnym charakterem i wysoką inteligencją pokonała wiele trudności i zbudowała naszą szkołę. Jako społeczność naszej "małej ojczyzny" jesteśmy i będziemy za to dozgonnie wdzięczni.