"KTO CZYTA, NIE BŁĄDZI" - PROJEKT EDUKACYJNY

Realizacja projektu –„ Kto czyta, nie błądzi”

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klas I-III pod opieką pań: Sabiny Budniak ,Renaty Pożoga i Bożeny Wolszczak zrealizowali projekt „Kto czyta, nie błądzi”.

Głównym celem projektu było propagowanie czytelnictwa, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, twórczości plastycznej i talentu pisarskiego, wzbogacanie słownictwa, integracja społeczna i współpraca z rodzicami. Projekt realizowany był od października 2020r. do  maja 2021r. w kilku zadaniach:

1. Spotkanie autorskie ( spotkanie z autorem Wojciechem Widłakiem w filii biblioteki w Grabowie zorganizowanego przez panią Annę N.).

2. Samodzielne czytanie w domu ( kilka dni w miesiącu, w domu dziecko głośno czytało przez 10 minut, albo słuchało książki czytanej przez dorosłego).

3. Wspólne czytanie w szkole ( dzieci słuchały czytane książki przez panią dyrektor, wychowawców, pani z biblioteki, rodziców, koleżanki i kolegów).

4. Prezentacja klasowa wybranego utworu ( występ artystyczny uczniów klasy II ).

5. Własna twórczość pisarska( prezentacja wierszy autorstwa uczniów klasy III ).

6. Konkurs plastyczny ( dzieci wykonały ilustracje plastyczne do serii książeczek „Pan Kuleczka” Wojciecha Widłaka. Zwyciężyła praca uczennicy klasy II Magdaleny Korczak).

7. Spotkanie  w bibliotece ( uczniowie klasy I zostali czytelnikami biblioteki szkolnej, a uczniowie klasy II i III uczestniczyli w lekcji bibliotecznej „ Fajny język ojczysty” w filii biblioteki w Grabowie).

Założone zadania zostały wykonane, a cele zrealizowane.

Sabina Budniak,  Renata Pożoga, Bożena Wolszczak