UCZCILIŚMY ŚWIĘTA MAJOWE

Nadchodzi miesiąc maj, a to szczególny miesiąc dla naszej Ojczyzny.

W pierwszych trzech dniach maja obchodzimy w Polsce święta upamiętniające najważniejsze wydarzenia i symbole narodowe:
- 1 maja - Święto Pracy - pokazuje nam, że każda praca jest ważna.
- 2 maja - Święto Flagi - wywieszamy ją z okazji ważnych uroczystości państwowych.
- 3 maja - Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja - to najważniejszy dokument w państwie, który mówi o prawach i obowiązkach obywateli. Konstytucja 3 Maja powstała 230 lat temu w 1791 roku.

Czy znacie nasze symbole narodowe?
Flaga - składa się z dwóch równoległych pasów w kolorze białym i czerwonym.

Godło - Orzeł Biały ze złotą koroną na głowie zwróconej w prawo, z rozłożonymi skrzydłami, na tarczy o czerwonym polu.
- Hymn - Mazurek Dąbrowskiego, do którego słowa napisał Józef Wybicki. Pieśń ta stała się oficjalnym hymnem państwowym w 1927 roku.

W tym roku obchody świąt majowych: Święta Pracy, Święta Flagi oraz Święta Konstytucji Trzeciego Maja przebiegały w naszej szkole nieco inaczej niż zwykle. Nie było uroczystego apelu, recytacji ani śpiewu dzieci. Jednak wspomniane wydarzenia nie przeszły bez echa.

Przedszkolaki chcąc uczcić tak ważne dla naszej ojczyzny daty z entuzjazmem wykonywały kotyliony, chorągiewki i kokardy w barwach narodowych Polski.  Maluchy pokazały, że wiedzą, czym jest patriotyzm i jak okazać szacunek swojej ojczyźnie. Nadchodzące święta majowe postanowili uczcić również uczniowie klasy I naszej placówki poprzez wykonanie biało – czerwonych flag oraz rozwiązując quizy i zagadki związane z majowymi świętami. Uczniowie pozostałych klas podczas zdalnych lekcji także rozmawiali z nauczycielami na temat patriotyzmu, barw narodowych. Rozwiązywali quizy, krzyżówki, wykonywali prace plastyczne. Każdy chciał uczcić ważne dla Polski święta.