WIOSENNY KĄCIK PRZYRODY (kl. 0) - 15.03.2021 r.

W marcu dzieci z kl. 0 pod opieką wychwawczyni p. Katarzny Suwały wzięły udział  w zajęciach z zakresu przyrody, podczas których mogły poczuć się jak prawdziwi ogrodnicy. Dzieci mając do dyspozycji ziemię, nasiona warzyw, konewkę z wodą, doniczki miały za zadanie posadzić określone warzywa. Przedszkolaki doskonale pracowały w parach, dzieląc się obowiązkami.

Zajęcia edukacyjne miały na celu poszerzanie wiadomości dzieci na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin oraz założenie hodowli w kąciku przyrodniczym. Kącik przyrody jest dla dzieci doskonałym miejscem do prowadzenia częstych obserwacji. Starszaki mają teraz możliwość poznania cyklu rozwoju roślin. Ponadto uczą się systematycznej pielęgnacji roślinek. Mamy nadzieję, że przeprowadzone zajęcia staną się inspiracją dla naszych wychowanków do zakładania własnych hodowli roślin oraz do wdrażania dzieci do pielęgnacji roślin doniczkowych.