REKLAMA ZDROWYCH SŁODYCZY - 26.01.2021 r.

Na wcześniejszych lekcjach uczniowie klasy II i III poznali konsekwencje jedzenia słodyczy oraz czym je można zastąpić. Wiedza ta pozwoliła im na wykonanie plakatu „Reklama Zdrowych Słodyczy” zachęcającego do zrezygnowania ze słodyczy na rzecz owoców, warzyw, pestek i orzechów. Wykonanie zadania ułatwiło im wcześniejsze przygotowanie wspólnie z rodzicami zdrowych deserów. Niektórzy za reklamę słodyczy uznali swój deser.

Wystawa prac rozpoczęła się od małej prezentacji w wykonaniu właściciela pracy. Uczniowie wygłaszali krótkie wierszyki, rymowanki, zagadki a nawet hasła. Najbardziej mądre hasła brzmiały: „ Zdrowe słodycze każdemu pomagają, bo są przepyszne i dobry skład mają”, "Jeśli więc o siebie dbasz, to zdrowe słodycze zajadasz”,  „Czemu chcesz marnować życie przez słodycze i słodkie picie?”.

Prace wykonane były  różną  techniką. Po prezentacji prac zrobiono wystawkę ,a następnie dokonano wyboru najlepszej pracy poprzez głosowanie, w wyniku którego wyłoniono zwycięzcę. Zwyciężyła praca Ewy D. z klasy III, która wyróżniała się na tle innych plakatów. Dzieci uznały, że jest pomysłowa, kolorowa, estetyczna i w ten sposób zwraca uwagę. Zwycięzca plakatu zasłużył na pochwałę i nagrodę. Pozostali uczestnicy konkursu zostali poczęstowani zdrowymi smakołykami.

Wszystkie prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym, by inni mogli je oglądać, podziwiać i czerpać z nich wiedzę.

S. Budniak, R. Pożoga