DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W PRZEDSZKOLU - 5.11.2020 r.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzimy 5 listopada.

To właśnie książka rozwija dziecięcą fantazję, pamięć ,wzbogaca słownictwo. Książki z bajkami rozweselają, bawią a także przekazują ważne prawdy życiowe. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Dzieci z grupy 3- i 4-latków pod opieką wych. Renaty Przepiórki wyruszyły w podróż do krainy bajek. Dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące bajkowych postaci. Wysłuchały fragmentów znanych bajek, a następnie rozpoznawały ich tytuły. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty oraz kolorowały postacie z ulubionych książeczek.

Były muzyczne zgadywanki, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

Dzisiejszy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych, sprawił dzieciom wiele radości.