WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY - KAMPANIA WORD RADOM - 31.01.2020 r.

„Wyprawka dla pierwszoklasistów” to kontynuacja prowadzonej od 2014 r. kampanii społecznej samorządu Mazowsza – „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Dzięki niej kilkadziesiąt tysięcy uczniów województwa mazowieckiego zostało wyposażonych w elementy odblaskowe.

W takim zebraniu z przedstawicielami WORD w Radomiu wzięli udział uczniowie kl. I - III naszej szkoły w piątek 31 stycznia 2020 r. Celem tego spotkania było przede wszystkim pokazanie dzieciom jak ważne, zwłaszcza jesienią i zimą jest noszenie elementów odblaskowych. Uczniowie biorący udział w kampanii mogli zobaczyć, jak widoczna dla kierowcy samochodu jest osoba z odblaskiem i bez niego oraz dowiedzieć się, jakich zagrożeń można uniknąć zakładając odblaski w odpowiednim miejscu.

Na zakończnie wszyscy uczniowie otrzymali specjalne zestawy, w skład których wchodzą elementy odblaskowe w formie zawieszek – można je przypiąć do ubrania lub plecaka, opaski odblaskowej oraz opaski LED, którą można założyć na rękę lub obuwie.

Bardzo serdecznie dziękujemy prowadzącym spotkanie za przyjęcie zaproszenia oraz przekazanie zestawów odblaskowych.