28. FINAŁ WOŚP - 12.01.2020 r.

Znalezione obrazy dla zapytania: wośp 2020

"Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej" -

pod takim hasłem grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w dniu 12 stycznia 2020 roku na terenie całej Polski i za granicą. Celem 28. Finału było zbieranie środków na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci.

Aby operacje były skuteczne i  bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej.

Należą do nich:

• lampy operacyjne,
  • stoły operacyjne,
  • diatermie,
  • aparaty do znieczulenia,
  • sprzęt monitorujący,
  • urządzenia teletransmisyjne,
  • aparaty RTG z ramieniem C
  • zestawy endoskopowe.
  •

Jak co roku zawsze znajdują się wolontariusze, którzy chcą pomagać i wspólnie grać w kolejnym finale WOŚP. Wykazują się wytrwałością i ogromnym sercem, bo mają na uwadze zdrowie i dobro ludzkich istnień. To oni są siłą sprawczą akcji Jurka Owsiaka i zawsze można na nich liczyć. Wśród uczniów naszej szkoły również nie zabrakło chętnych, którzy dołączyli do 110 wolontariuszy z terenu powiatu zwoleńskiego.

Nasza młodzież od wczesnych godzin porannych zbierała pieniążki do puszek.

NASI WOLONTARIUSZE:

PAULINA STEFAŃSKA (kl. VIII) - 888,30 zł.

KINGA BAŃKOWSKA (kl. VIII) - 862,00 zł.

SEBASTIAN WIDERSKI ( kl. VIII) - 61,73 zł.

MAKSYMILIAN SOLECKI ( kl. VIII) - 600,72 zł.

PAWEŁ MAJEWSKI (kl. VIII) - 260,00 zł.

ŁĄCZNIE NASI UCZNIOWIE ZEBRALI - 2672,75 zł.