PYSZNA I ZDROWA SAŁATKA OWOCOWA W PRZEDSZKOLU - 29.11.2019 r.

W piątek, 29 listopada w naszym przedszkolu było smacznie a przede wszystkim zdrowo! Dzieci przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, kiwi, pomarańcze, mandarynki i winogrona.Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy z chęcią zabrał się do pracy Na początku dzieci dokładnie umyły rączki i ubrały fartuszki. Każdy miał swoją deseczkę, nożyk i tak wszyscy ochoczo zabrali się do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły owoce przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Sałatka udała się, wyszła wspaniale! A największą niespodzianką było samodzielne dekorowanie owocowych pucharków. Radość i usmiechnięte buzie dzieci były oznaką bardzo udanych i "smacznych" zajęć.