MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA DO WARSZAWY - 25.11.2019 r.

W poniedziałek, 25 listopada 2019 r. o godz. 6.00 grupa wycieczkowiczów zebrała sie przed budynkiem szkoły, by wyruszyć na MIKOŁAJKOWĄ WYCIECZKĘ DO WARSZAWY.

Pierwszym punktem wyprawy był spektakl teatralny w Teatrze Palladium pt. "Czarodziej". Wspaniała oprawa muzyczna, barwne kostiumy a przede wszystkim wiele niezwykłych, magicznych sztuczek wywarły na naszych uczniach ogromne wrażenie. Na uwagę zasługują wszystkie magiczne triki tytułowego Czarodzieja . Spektakl ten okazał się nie tylko pięknym, barwnym przedstawieniem, ale również niezwykłą podróżą w krainę iluzji. Uzmysłowił oglądającym, czym jest świat magii i dlaczego każdy może zostać czarodziejem.

Kolejnym punktem zwiedzania stolicy był spacer po Starym Mieście. Uczniowie mogli zobaczyć zmianę warty żołnierskiej przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Następnie razem z panią przewodnik, która niezwykle ciekawie opowiadała o historii Warszawy, nasi uczniowie zobaczyli jeszcze: Zamek Królewski z zewnątrz, Kolumnę Zygmunta, Katedrę św. Jana, Rynek Starego Miasta, Barbakan, mury obronne oraz pomnik Małego Powstańca.

W Muzeum Warszawy uczniowie uczestniczyli w warsztatch, które ukazały fenomen naszej stolicy w przystępny i angażujący sposób. Strsza grupa wiekowa obejrzała bardzo intetresujący film odkrywający tajemnice kryjące się do tej pory w wodach Wisły. Rzeka odsłoniała świadectwa zarówno burzliwych wydarzeń z historii Warszawy, jak i okresów rozwoju miasta, a nawet czasów starożytnych dalece poprzedzających jego istnienie. Młodsze dzieci uczestniczyły w warsztatach filmowych.

Ostatnim punktem wyprawy był Królewski Ogród Świateł przy Pałacu w Wilanowie. Uczniowie odwiedzający wilanowski park po zmroku wkroczyli w przestrzeń, w której mogli poczuć się jak na królewskim dworze z tysiącem lampek i girland.

Wyjazd zakończył się tuż przed 20.00. Zmęczeni, ale zadowoleni wszyscy bezpiecznie wrócili do domów.