WYCIECZKA UCZNIÓW KL. I-III DO WARSZAWY - 21.10.2019 r.

W poniedziałek, 21.10.2019 r. uczestnicy wycieczki (uczniowie kl. I-III z wychowawczyniami) zaopatrzeni w pyszne zestawy śniadaniowe wyruszyli wynajętym autokarem do Warszawy, aby kompleksowo wzbogacić  swoją wiedzę o świecie nauki i techniki.

Najważniejszym punktem  wyjazdu był oczywiście  pobyt w  Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie  zwiedzali przygotowane wystawy, poznając przy tym różne prawa fizyczne, matematyczne i chemiczne.

Centrum Nauki Kopernik jest najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce. W Centrum znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych, Teatr Robotyczny, Park Odkrywców oraz Planetarium.

To co wyróżnia to miejsce to stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Zwiedzając obiekt w grupach, uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Mieli okazję przyjrzeć się kamieniom milowym naszej cywilizacji oraz przypatrzeć się jej największym zdobyczom: pismu, filozofii, sztuce oraz technice.

Pobyt w Centrum Nauki Kopernik dostarczył  uczestnikom wycieczki dużą dawkę wiedzy i pozytywnych emocji. Był to mile spędzony czas w przestrzeni, która inspirowała uczniów do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi.

Bardzo zadowolone ze wspaniałej wycieczki dzieci wróciły szczęśliwie do domów.