WYJAZD DO ZWOLENIA - 9.10.2019 r.

W środę, 9 października 2019 r. uczniowie kl. IV-VIII razem z wychowawcami uczestniczyli w wyjeździe do Zwolenia. Pierwszym punktem wyprawy było kino "Świt". Młodzież obejrzała bajkę animowaną "Toy story3". Następnie wszyscy udali się na ciepły posiłek. Czas wszystkim upłynął w dobrych nastrojach. Wypoczęci uczniowie ruszyli dalej. Młodzież udała się do kościoła. W kaplicy poświęconej rodzinie Kochanowskich uczniowie mogli zobaczyć kryptę, w której prawdopodobnie spoczywają szczątki Jana Kochanowskiego. Pani Ania Korczak przybliżyła uczniom historię pochówku Jana z Czarnolasu. Dalsza piesza wędrówka zaprowadziła wszystkich na cmentarz parafialny. Uczniowie zapalili znicze na grobach zmarłych nauczycieli, a przede wszystkim uporządkowali płytę nagrobną patronki naszej szkoły - Haliny Boguchwały Mirosławskiej. Choć pogoda nie należała do najlepszych, wyjazd okazał sie bardzo udany.