JESTEM PIERWSZOKLASISTĄ - ŚLUBOWANIE - 10.10.2019 r.

Każde dziecko rozpoczynając naukę w klasie pierwszej z ogromną  niecierpliwością czeka na moment, kiedy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. Tę uroczystą i ważną chwilę poprzedza wiele przygotowań – uczniowie poznają szkołę, kolegów, swoje prawa, ale również i obowiązki. Wspólnie z Wychowawcą i Rodzicami przygotowują  uroczystość, podczas której zdają swój pierwszy szkolny egzamin przed Dyrektorem Szkoły, Nauczycielami i Rodzicami, Koleżankami i Kolegami.

W tym roku szkolnym Ślubowanie i Pasowanie na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Haliny Mirosławskiej w Grabowie nad Wisłą odbyło się 10 października 2019 r.

Już od samego rana w naszej szkole panowała świąteczna atmosfera. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe, zaproszeni Goście, dekoracja szkolnego korytarza przyczyniły się do tego, aby pasowanie było uroczystym momentem w życiu naszych 12 pierwszaków.

Występ rozpoczęła wychowawczyni kl. I - p. Sabina Budniak, która przywitała wszystkich zebranych. Następnie wprowadzony został sztandar szkoły. Z dumą zaśpiewany hymn, recytacja patriotycznego wiersza, trzepoczące biało-czerwone flagi, złożenie uroczystego Ślubowania oraz przyjęcie odpowiedniej postawy podczas Pasowania wzbudziły w oglądających wzruszenie i dumę. Pierwszaki stanęły na wysokości zadania – bardzo dojrzale i z powagą uczestniczyły w uroczystości. Dzięki swojej postawie zostały przyjęte do szkolnego grona gorącymi brawami. Ogromnym ołówkiem pani dyrektor Bożena Potucha dokonała uroczystego aktu pasowania. Ślubowanie zakończyło wspólne pozowanie do zdjęć.

Każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał legitymację szkolną oraz dyplom wraz z drobnymi upominkami od społeczności szkolnej.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy bohaterowie dzisiejszego dnia, czyli uczniowie kl. I wraz z rodzicami zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Tradycją jest w naszej szkole, że starsi uczniowie z klasy II przygotowują słodką niespodziankę dla swoich młodszych kolegów w postaci pysznego tortu. Ten, na załączonym w galerii zdjęciu był nie tylko piękny, ale także wyśmienity.

Gratulujemy i życzymy naszym Pierwszoklasistom dużo sukcesów podczas szkolnej wędrówki  w odkrywaniu tajników wiedzy.