ŻYWA LEKCJA HISTORII - 30.09.2019 r.

W poniedziałek, 30 września 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pokazie historycznym zaprezentowanym przez Grupę Artystyczną PATRIA na temat „II Wojny Światowej”. Młodzi miłośnicy historii zaprezentowali naszym uczniom umundurowanie i sprzęt bojowy z czasów II wojny światowej. Dzieci miały okazję nie tylko zobaczyć ale i przymierzyć fragmenty mundurów, a nawet dotknąć broni używanej przez ich dziadków i pradziadków.

Takie spotkanie z żywą historią spotkało się z dużym zainteresowaniem uczniów. Z uwagą słuchali wykładu, z wypiekami na twarzy dotykali broni, a niektórym udało się nawet pozować do zdjęcia w historycznym stroju z szablą lub karabinem w ręku. Była to na pewno interesująca lekcja najnowszej historii uzupełniająca w ciekawy sposób podręcznikową wiedzę o czasach, gdy o miłość do Ojczyzny trzeba było udowadniać na polach bitew przelewając krew i cierpiąc.

Członkom grupy rekonstrukcyjnej dziękujemy za ciekawą poglądową lekcję historii.