WYJAZD NA LODOWISKO I BASEN - 20.02.2019 r.

Uczniowie naszej szkoły propagują różne formy spędzania wolnego czasu. Jedną z nich jest doskonalenie, a dla niektórych nauka umiejętności jazdy na łyżwach oraz pływania. W tym celu grupa 50 uczniów  pod opieką nauczycieli w dn. 20.02.2019 r. pojechała na lodowisko i basen w Kozienicach. Mimo, że niektórzy mieli po raz pierwszy na nogach łyżwy, weszli na taflę i jeździli całkiem nieźle. Ci bardziej obeznani z tą formą aktywności lub ci, którzy jeżdżą na rolkach, świetnie radzili sobie pod względem techniki i umiejętności. Nie obyło się bez upadków, czasem przydała się koleżeńska pomoc. To była prawdziwa frajda. Następnie troszkę zmarznięci uczestnicy wyjazdu przeszli do budynku krytej pływalni "Delfin".

Wyjazdy na basen już w ubiegłym roku szkolnym cieszyły się bardzo dużym powodzeniem i wznowione zostały także w tym roku.Wyjazdy odbywają się w ramach doskonalenia umiejętności pływania, integracji dzieci, są także aktywną formą spędzania wolnego czasu. Ich celem jest krzewienie kultury fizycznej wśród uczniów. Zajęcia na pływalni pozwalają pokonywać własne lęki, rozwijają cechy motoryczne, korygują wady postawy, doskonale dyscyplinują i uczą odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale również za innych. Nasi uczniowie czuli się na pływalni „jak ryby w wodzie”, chętnie korzystali ze sprzętów dostępnych na basenie, w celu urozmaicenia wodnych szaleństw. Podzieleni na grupy pod okiem pani instruktorki doskonalili technikę pływania, a niektórzy dopiero "stawiali piewrsze kroki" w wodzie. Bezpieczni i zadowoleni uczniowie o godzinie 16.30 powrócili do domów. Wyjazd dołącza do listy kolejnych, bardzo udanych wycieczek z udziałem naszych uczniów.