"OSKAR I PANI RÓŻA" W LIPSKIM CENTRUM KULTURY - 14.01.2019 r.

Jak zachowamy się kiedy przyjdzie na nas czas, kiedy staniemy oko w oko ze śmiercią i utracimy kontrolę nad własnym losem? To pytania, których unikają nawet dojrzali i odpowiedzialni ludzie. Konfrontacja z przemijaniem przeraża nawet najsilniejszych z nas... A co, gdy nagle twarzą w twarz z nieuleczalną i śmiertelną chorobą stanąć musi... dziesięciolatek..?

"Oskar i Pani Róża" to przejmująca historia małego chłopca, który umiera na raka. Jego dni są policzone, a on sam nie wie, jak radzić sobie wobec takiego wyroku... któż z nas by wiedział... Spektakl przenosi nas do realiów oddziału onkologicznego- miejsca, z którego nieraz się nie wraca. To praktycznie dom Oskara- głównego bohatera. To tam Oskar próbuje rozmawiać z Bogiem, to tam traci nadzieję i obwinia siebie za to, że jest chory. Tam jednak też poznaje osobę niezwykłą - Panią Różę - wolontariuszkę, która za cel postawiła sobie walkę o godność i duszę umierającego dziecka.
Jest to spektakl niełatwy poprzez swoją tematykę, jednak zaskakująco ciepły i niosący ze sobą nadzieję.

Przedstawienie z niezwykłymi piosenkami poruszyło nawet najtwardsze serca na widowni. Spektakl ten mieli okazję obejrzeć uczniowie kl. IV - VIII naszej szkoły, którzy wraz z wychowawcami wybrali się do Lipskiego Centrum Kultury. Występ aktorów z Teatru Współczesnego w Krakowie bardzo spodobał się naszym uczniom.