JASEŁKA I WIGILIA SZKOLNA - 21.12.2018 r.

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.  Podczas tegorocznych Jasełek naszą szkołę zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: Wójt Gminy Przyłęk Pan Eugeniusz Wolszczak, Pan Marek Sowiński Dyrektor IUNG w Grabowie, Ks. Sylwester Górecki Proboszcz parafii Ługi, Pani Anna Nędzi pracownik biblioteki, Pani Halina Majewska sołtys naszej wsi oraz Rodzice. Wszystkich zebranych powitała serdecznie pani dyrektor Bożena Potucha i zaprosiła do obejrzenia jasełkowego występu artystycznego.

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie, którzy przygotowali przedstawienie i zaprezentowali je 21 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence, diabełka oraz uczniów współczesnej szkoły. Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuli magię zbliżających się świąt.

Po części artystycznej Pani Dyrektor Bożena Potucha podziękowała uczniom za wspaniały występ oraz złożyła wszystkim zgormadzonym najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, ciepła, miłości, przeżywania tych wspólnych świątecznych chwil z najbliższymi i w rodzinnej atmosferze, po czym zaprosiła na drugą część, mianowicie Szkolną Wieczerzę Wigilijną. Do świątecznych życzeń dołączył sie również Pan Wójt Eugeniusz Wolszczak, który również podziękował występującym uczniom za piękny akcent bożonarodzeniowy oraz złożył ciepłe świąteczne życzenia: zdrowia i radości z faktu narodzenia Dzieciątka Jezus, uczniom samych piątek na świadectwie szkolnym a nauczycielom i pracownikom szkoły zadowolenia i satysfakcji z wykonywanej pracy. W dalszej części wręczone zostały dyplomy i nagrody uczniom, którzy zwyciężyli w szkolnym konkursie plastycznym na najładniejszą ozdobę bożonarodzeniową.

Ks. Sylwester Górecki odmówił modlitwę, rozdał opłatki. Cała społeczność szkolna głośno zaśpiewała "Wśród nocnej ciszy". Nawiązując do słów pastorałki: "...wszyscy wszystkim ślą życzenia"  nastąpiło tradycyjne łamanie opłatkiem i składanie sobie życzeń.

Następnie wszyscy mogli skosztować przepysznych potraw wigilijnych. W rodzinnej atmosferze, przy melodii świątecznych kolęd upłynął ostatni dzień w szkole przed świętami. Zobaczymy się już po Nowym Roku - 2 stycznia 2019 r.