WYJAZD MIKOŁAJKOWY - 7.12.2018 r.

Grupa 51 uczniów starszych klas naszej szkoły uczestniczyla 7 grudnia 2018 r. w mikołajkowym wyjeździe do Radomia. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Pani przewodnik serdecznie przywitała grupę uczniów wraz z opiekunami. Następnie opowiedziała wszystkim ciekawą historię powstania tej instytucji, jej koleje od spalenia obiektu do ponownego odbudowania. Uczniowie zwiedzili sale z eksponatami poświęcone pracy leśników. W ogromnej sali, która w czasie wojny pełniła funkcję sali szpitalnej uczniowe przy gorącej herbatce obejrzeli film pt. "Leśnicy w 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości". Na zakończenie pani Edyta podziękowała wszystkim za przybycie oraz wręczyła drobne upominki. Czas spędzony w tym miejscu na pewno został dobrze wykorzystany, uczniowie mieli okazję pogłębić swoją wiedzę z zakresu przyrody oraz geografii.

Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w Parku Trampolin "World Jump". Przed wejściem na trampoliny uczniowie uczestniczyli w rozgrzewce z trenerem. Uczniom bardzo podobała się taka „akrobatyczna” zabawa. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Nasi uczniowie korzystali z szeregu atrakcji, m.in.: ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami.

Pobyt w "World Jump" sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijaniu zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił młodzieży, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg.

Po tak atrakcyjnie spędzonym czasie uczestnicy wycieczki wrócili do domów w dobrych nastrojach, aczkolwiek trochę zmęczeni trampolinowym szaleństwem.