TYDZIEŃ "DLA NIEPODLEGŁEJ" W NASZEJ SZKOLE - 9.11.2018 r.

11 listopada 2018 roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości i utworzenia suwerennego państwa polskiego. Wspominamy wydarzenia 1918 roku oraz długie lata walki o odrodzenie i zachowanie niepodległości kraju.

Przez cały rok uczniowie i nauczyciele realizowali liczne działania w ramach obchodów Roku dla Niepodległej. Zorganizowano m. in.: konkursy wiedzy o Polsce, konkursy plastyczne, poetyckie i muzyczne, głośne czytanie arcydzieł polskiej literatury w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki "Pechowa Trzynastka", gazetki i tablice okolicznościowe, dekorację szkoły, występy i pokazy historyczne, wycieczki patriotyczne, koncert pieśni patriotycznych. Młodzież szkolna  porządkowała miejsca pamięci narodowej i włączyła się  w organizację lokalnej uroczystości patriotycznej. Uczniowie kl. V i VII nawiązali współpracę z 30 szkołami z całej Polski oraz jedną polską szkołą w Czechach i wysyłali kartki pocztowe w ramach akcji "Pocztówka patriotyczna".  Realizacja tak licznych działań służyła kształtowaniu postaw patriotycznych i była źródłem refleksji nad współczesnym patriotyzmem młodych Polaków.

W piątek, 9 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Koncert Pieśni Patriotycznych. Cała społeczność szkolna aktywnie włączyła się we wspólne śpiewanie. Dokładnie o symbolicznej godzinie 11.11 uczniowie szkoły, przedszkolaki, nauczyciele wspólnie zaśpiewali hymn narodowy. W ten sposób włączyliśmy się w ogólnopolską akcję „Rekord dla Niepodległej” organizowaną przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.