DKK "MY OCZYTANI" - KOLEJNE SPOTKANIE - 07.02.2024 r.

O tym, że książki są doskonałym źródłem czerpania wiedzy o świecie przekonali się członkowie DKK "My Oczytani". W czasie kolejnego spotkania, które odbyło się 07.02.2024 r. w filii bibliotecznej w Grabowie nad Wisłą uczniowie wysłuchali bardzo ciekawego opowiadania pochodzącego ze zbioru pt. "Dzieciaki świata" autorstwa Martyny Wojciechowskiej. Słuchając treści opowiadania, które czytała p. bibliotekarka Ania, piątoklasiści wybrali się w podróż do Katmandu - stolicy Nepalu. W wyobraźni spotkali główną bohaterkę opowiadania - Matinę i poznali historię jej życia. Uczniowie dowiedzieli się, że Matina jako mała dziewczynka została wybrana na boginię Kumari. Stając się boginią nasza bohaterka została zupełnie odizolowana od rodziny, przyjaciół. Zamieszkała w pałacu z ludźmi, którzy jej we wszystkim usługiwali, ale większość czasu spędzała w samotności. W czasie dyskusji uczniowie słusznie zauważyli, że życie w takich luksusach, ale w odosobnieniu i bez obecności najbliższych wcale nie jest szczęśliwe.