EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH - 26.09.2023 r.

Już tradycją naszej szkoły jest, że rok rocznie pod koniec września obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych, który jest świetną okazją do popularyzowania wiedzy na temat różnych języków używanych w Europie, promowania różnorodności językowej i kulturowej oraz zachęcania ludzi w różnym wieku do nauki języków.

W tym roku świętowaliśmy 26 września. Uczniowie klasy VIII pod czujnym okiem p. Moniki Wierzbickiej - nauczyciela języka angielskiego przygotowali wspaniałe przedstawienie połączone z szeregiem gier i zabaw związanych z językami, kulturą i tradycjami państw europejskich. Przedszkolaki oraz uczniowie wszystkich klas razem z wychowawcami i nauczycielami przygotowali przepiękne plakaty o państwach europejskich oraz krótkie prezentacje na temat wybranych krajów.

Podczas świętowania uczniowie poszczególnych klas mierzyli się z różnego rodzaju wyzwaniami - konkurencje sprawnościowe oraz quizy z wiedzy o krajach europejskich. Wszyscy uczestnicy za udzielanie poprawnych odpowiedzi nagradzani byli upominkami. Krótko pisząc, było intensywnie, wesoło i wielojęzycznie.

Na zakończenie pani dyrektor Katarzyna Szymańska podziękowała p. Monice Wierzbickiej oraz wszystkim zaangażowanym ósmoklasistom za przygotowanie tego przedstawienia, a uczniom, którzy uczestniczyli w konkursach i zabawach za aktywność.

Wszystkim uczestnikom dzisiejszego wydarzenia dziękujemy i życzymy pasji w rozwijaniu swoich umiejętności językowych.