UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023 - 23.06.2023 r.

W piątek 23 czerwca 2023 roku w naszej placówce odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023.

Wydarzenie to rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą celebrowaną przez ks. Sylwestra Góreckiego w Kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Ługach. Zebrani na mszy uczniowie, nauczyciele oraz rodzice dziękowali za miniony rok szkolny, za wszelkie otrzymane dobra. Następnie wszyscy udali się do budynku szkolnego. Na początku odśpiewany został hymn. W dalszej kolejności pani dyrektor Katarzyna Szymańska podziękowała dzieciom za ich wkład, zaangażowanie w naukę, godne reprezentowanie szkoły w środowisku oraz wspólne chwile spędzone razem w minionym roku szkolnym. Podobne i równie ciepłe słowa z podziękowaniami skierowała w stronę nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców.

Gościem podczas uroczystości był wójt gminy Przyłęk - pan Eugeniusz Andrzej Wolszczak, który przybył, aby wręczyć najzdolniejszym uczniom naszej szkoły stypendia naukowe, gratulując jednocześnie wysokich wyników w nauce i życząc dalszych sukcesów.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie świadectw z wyróżnieniem, nagród książkowych za bardzo dobre wyniki w nauce oraz konkursy czytelnicze, osiągnięcia sportowe oraz odniesione sukcesy w konkursach ogólnopolskich (literacki i języka angielskiego).

W dalszej części pani dyrektor Katarzyna Szymańska oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej ciepłym słowem pożegnali odchodzącego na zasłużoną emeryturę księdza Sylwestra Góreckiego.

Ostatnim punktem oficjalnej uroczystości był krótki montaż słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów klasy III.

Następnie uczniowie wraz z rodzicami udali się na spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych. Tym sposobem kolejny pracowity rok szkolny 2022/2023 dobiegł końca.

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy wesołych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.Mrugnięcie