OGÓLNOPOLSKI SUKCES MAGDALENY KORCZAK W KONKURSIE LITERACKIM - 12.05.2023 r.

MAGDALENA KORCZAK z klasy IV LAUREATKĄ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO "POPISZ SIĘ TALENTEM"!

Uczennica klasy IV naszej szkoły MAGDALENA KORCZAK wyraziła chęć udziału w 7. edycji OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO "POPISZ SIĘ TALENTEM".

Liczba prac nadesłanych na tegoroczną edycję konkursu była wyższa od zeszłorocznej o niemal pół tysiąca – jury miało do przeczytania i ocenienia aż 1961 tekstów. Każdy prezentował unikatowy, indywidualny punkt widzenia, proponował własną interpretację konkursowego zadania, otwierał przed jury inną perspektywę. W dniu 11 maja 2023 jury w składzie: Małgorzata Jankowska (Nowa Era), Monika Hałucha (PS IBBY), Barbara Kosmowska (pisarka), Małgorzata Węgrzecka (Świerszczyk) oraz Rafał Witek (pisarz, przewodniczący jury) wybrało 30 zwycięskich opowiadań (15 z klas 1-4 oraz 15 z klas 5-8).

Magdalena napisała opowiadanie, którego tematyka wymagała założenia okularów czasu i spojrzenia na świat w nowy sposób. I to udało się naszej czwartoklasistce znakomicie! Madzia napisała opowiadanie pt. "Dziadek Antyk".

W październiku 2023 r. ukaże się pokonkursowa książka z opowiadaniami laureatów, a więc także opowiadanie naszej uczennicy. Magdalena otrzyma od organizatorów egzemplarz autorskiej publikacji.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Madzi odniesionego sukcesu,
trzymamy kciuki za dalsze literackie próby pisarskie.