WYJAZD PRZEDSZKOLAKÓW NA SPEKTAKL TEATRALNY - 29.03.2023 r.

29 marca 2023 r. wychowankowie naszego przedszkola wraz z opiekunami wybrali się do Kina "Świt" w Zwoleniu na spektakl pt. „Plastusiowy pamiętnik”. Było to kolejne już przedstawienie w wykonaniu aktorów z Teatru Narodowego z Wrocławia, które z wielką radością i zaciekawieniem oglądały przedszkolaki.

„Plastusiowy pamiętnik” to spektakl oparty na najciekawszych wątkach znanej i lubianej lektury autorstwa Marii Kownackiej. Tematem przedstawienia była przyjaźń, odpowiedzialność, odwaga oraz mądrość. Niezwykle barwne i zwariowane przygody małego plastelinowego ludka i jego przyjaciół zachwyciły naszych podopiecznych, a uśmiech na twarzach dzieci nie schodził jeszcze długo po powrocie do przedszkola. Spektakl wzbogacała piękna scenografia, barwne kostiumy oraz ciekawa choreografia.

Spotkanie z aktorami było nie tylko wspaniałym przeżyciem estetycznym, ale też okazją do pogłębienia wiedzy związanej z przekazem teatralnym w najlepszy z możliwych sposobów – poprzez doświadczenie. Radość na twarzach dzieci i entuzjazm z jakim opowiadały o tym, co zobaczyły na scenie są najlepszą gwarancją, że była to dla nich wspaniała przygoda.