AKCJA "RÓŻOWA SKRZYNECZKA" W NASZEJ SZKOLE - 20.03.2023 r.

W naszej szkole pojawiła się RÓŻOWA SKRZYNECZKA wypełniona środkami higienicznymi dla dziewcząt, które w szkole czują dyskomfort podczas miesiączki i mają potrzebę skorzystania z czystej podpaski.

Akcja „Różowa skrzyneczka w każdej szkole” ma na celu zapewnienie dostępności do środków higienicznych osobom, które z różnych powodów mają z tym problem.  Z podpasek mogą również skorzystać dziewczęta, które miesiączka zaskoczyła podczas pobytu w szkole lub zapomniały zabrać z domu środki higieniczne na zmianę.

Warto nauczyć dziewczyny wzajemnej solidarności i wesprzeć je w tych trudnych dniach.

Nasza szkoła zgłosiła się do tej akcji i już zakupiła skrzynkę. Pojawiły się tam pierwsze zapasy środków higienicznych. Następne wkłady będą systematycznie uzupełniane przez same uczennice, które zechcą, po skorzystaniu ze skrzyneczki, odwdzięczyć się przyniesieniem zapasowej podpaski dla koleżanek. Te rozwiązania będą weryfikowane w ciągu najbliższych miesięcy.

DZIEWCZĘTA – MŁODE KOBIETKI!  Bardzo prosimy o odpowiednie korzystanie z przygotowanych środków. Wspólnie dbajmy o higienę i czystość :)

Skrzyneczka jest usytuowana w szkole w toalecie na parterze.

Skrzyneczka została zakupiona ze środków własnych SU, który aktywnie prowadził sklepik szkolny podczas balu karnawałowego.

Kierujemy ogromne podziękowania w stronę Pana Mariusza Korczaka - taty naszej uczennicy, który wsparł akcję w naszej szkole i przekazał dużą ilość środków higienicznych.