WARSZTATY FILMOWE - 30.10.2018 r.

Warsztaty filmu animowanego to wspaniała okazja, aby wypowiedzieć się w dynamicznym medium filmu.

W tego typu zajęciach uczestniczyli uczniowie kl. VI i VII naszej szkoły. Warsztaty odbyły się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przyłęku. Prowadząca p. Magda - absolwnetka Łódzkiej Szkoły Filmowej w bardzo ciekawy sposób poprowadziła zajęcia z naszą młodzieżą.

Filmowcy amatorzy, czyli nasi uczniowie, na warsztatach poznali historię filmu animowanego, podstawy jego powstawania, nauczyli się budować scenariusz i własnoręcznie wykonali scenografię i bohaterów.
Warsztaty animacyjne były ciekawym wyzwaniem dla naszych artystów. Uczniowie za pomocą animacji ożywili świat swojej wyobraźni i odkryli zupełnie nową możliwość wyrażenia własnego twórczego wnętrza.

Klasyczna animacja poklatkowa jest w przeciwieństwie do animacji cyfrowej wykonywana ręcznie. Należą do niej takie ciekawe techniki jak: animacja plasteliny, wycinanka, rysunek, pikselacja, lalka i wiele, wiele innych. Na "poklatkowych zajęciach" uczniowie tworzyli animacje do wybranych wierszy Zbigniewa Herberta, którego poezja była inspiracją zajęć. Zwieńczeniem warsztatów były wspaniałe filmy animowane autorstwa naszych uczniów. Twórcy - amatorzy spisali się wspaniale, a jak sami stwierdzili, zajęcia bardzo się podobały, do tego okazały się bardzo ciekawą formą zabawy oraz współpracy w grupie.

Serdecznie dziękujemy p. Monice Krześniak - kierownikowi biblioteki w Przyłęku za możliwość udziału w tego typu warsztatach.