DZIEŃ DZIECKA W KL. V-VII - 3.06.2019 r.

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie kl. V, VI i VII w dn. 3 czerwca 2019 r. wraz z wychowawczyniami wybrali się na rowerową wycieczkę do stadniny koni „Bajka” w Leokadiowie. O godz. 8.00 peleton wyruszył ze szkoły. Pogoda dopisała, humory takżeUśmiechPo godzinie jazdy wycieczkowicze dotarli na miejsce. Wszystkich serdecznie przywitała p. Jadwiga – właścicielka i zarazem instruktorka, która przeprowadziła z uczniami pogadankę na temat swojej pasji – koni. Młodzież wzbogaciła słownictwo dotyczące jeździectwa oraz samego konia. Po wysłuchaniu informacji i ciekawostek o mieszkańcach tutejszej stadniny wszyscy mogli pomóc przy pielęgnacji i czyszczeniu wybranego konika, a następnie wycieczkowicze oraz ich opiekunowie mieli możliwość skorzystać, niejednokrotnie pierwszy raz w swoim życiu, z lekcji jazdy konnej pod okiem instruktora. „Zaszczepić w dziecku pasję można tylko w jeden sposób, pokazując mu, co kochasz” – tymi słowami do przejażdżki zachęciła naszych uczniów p. Jadwiga. Być może wycieczka do tego miejsca spowoduje, że nasi uczniowie zechcą kontynuować naukę jazdy konnej i spośród nich wyrośnie zawodowy dżokej lub amazonka. Po wrażeniach jeździeckich przyszła pora na wspólne pieczenie kiełbasek, zabawy na placu zabaw. Przecież Dzień Dziecka jest tylko jeden raz w roku.MrugnięcieBardzo zadowoleni, pełni nowych wrażeń oraz umiejętności uczniowie bezpiecznie wrócili do swoich domów. Wyjazd okazał się wspaniałą alternatywą na wspólne spędzenie czasu oraz integrację rówieśniczą.