ZGŁĘBIAMY TAJNIKI TRUDNEJ SZTUKI FOTOGRAFII - 19.04.2024 r.

W ramach dodatkowych zajęć rozwijających z wykorzystaniem sprzętu zakupionego dzięki udziałowi w programie "Laboratoria Przyszłości"  uczniowie dowiedzieli się, czym w fotografii jest kompozycja i jaki ma wpływ na tworzenie zdjęć. Podkreślone zostało również to, że w komponowaniu kadru trzeba wykazać się przede wszystkim kreatywnością oraz analizą tego, co rzeczywiście chcemy, aby na wykowanym zdjęciu było widoczne i grało główną rolę.
Każdy z uczestników miał za zadanie wykonać kilka zdjęć przy wykorzystaniu wcześniej zdobytej wiedzy na temat rodzajów kompozycji w fotografii.

Na zajęciach wykorzystany został sprzęt zakupiony w ramach programu "Laboratoria Przyszłości":

Aparat fotograficzny Sony ZV-1 do wideoblogów,

Statyw do aparatu i kamery,

Gimbal do smartfona,

Zestaw oświetleniowy: Lampa SOFTBOX ze statywem i żarówką.

Efekty możecie zobaczyć w galerii zdjęć. Zachęcamy również do obejrzenia filmiku, na który składają się zdjęcia wykonane przez naszych zdolnych fotografów :-)