DZIEŃ MĘŻCZYZNY - 11.03.2024 r.

W polskiej tradycji głęboko zakorzenione jest świętowanie Dnia Kobiet. Jest to dzień, w którym panowie obdarowują swoje żony, córki, matki czy przyjaciółki kwiatami, słodkościami, kosmetykami, biżuterią lub innymi prezentami. Warto jednak pamiętać, że panie również mogą odwdzięczyć się panom i obchodzić wraz z nimi Dzień Mężczyzny.

Dzień Mężczyzny jest świętem, które w Polsce cieszy się niewielką popularnością. Częściej obchodzi się Dzień Chłopaka (30 września). Dzieje się tak głównie dlatego, że w tym dniu dziewczęta wręczają chłopcom prezenty w szkołach, organizuje się także wtedy różnego rodzaju imprezy. Święto mężczyzny ma natomiast krótką tradycję i nie jest popularyzowane tak bardzo jak Dzień Chłopaka. Dzień Mężczyzny pierwszy raz obchodzono dopiero 19 listopada 1999 roku w odległym Trynidadzie i Tobago. W Polsce za Dzień Mężczyzny uznaje się jednak inną datę – 10 marca, kiedy to w Kościele katolickim przypada Wspomnienie 40 Męczenników z Sebasty. Bez względu na to, w jakim dniu obchodzi się święto mężczyzn, powinno ono być dniem, w którym panowie są najważniejsi – oni także zasługują na taką samą uwagę, jaką otrzymują od nich panie w Dniu Kobiet.

Z okazji Dnia Mężczyzny Samorząd Uczniowski naszej szkoły zaprosił wszystkich chłopców do wspólnej zabawy. W poniedziałek 11.03.2024 r. chłopcy przyszli do szkoły odświętnie ubrani. Niektórzy założyli krawaty i odświętne koszule, inni zaś eleganckie muchy. Nasi dżentelmeni wyglądali olśniewająco.

Były życzenia, słodkości oraz "Sto lat".

Dziękujemy za wspólną zabawę.smile