POCZTA WALENTYNKOWA - 14.02.2024 r.

14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni.

Teorii na temat pochodzenia walentynek jest bardzo wiele. Już od średniowiecza święto to jest obchodzone w południowej i zachodniej Europie. Do Polski walentynki dotarły późno, bo dopiero w latach 90 ubiegłego wieku. Patronem zakochanych jest święty Walenty, który udzielał potajemnie ślubów zakochanym i prawdopodobnie poniósł za to karę śmierci. Stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek (najczęściej jest to czerwone serce opatrzone wierszykiem).

Uczniowie naszej szkoły także pamiętali o dniu zakochanych. Z tej okazji jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Już od 8 lutego przygotowana i pięknie ozdobiona skrzynka czekała na szkolnym korytarzu na kartki walentynkowe. Każdy z uczniów naszej szkoły przez tydzień mógł wrzucić do skrzynki swoją walentynkę. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

14 lutego  korespondencja została rozdzielona i kartki zostały doręczone do adresatów. Funkcje listonoszy pełnili niezawodni uczniowie klasy VIII. Wszystkie kartki były niezwykle kolorowe i starannie przygotowane. Tego dnia większość uczniów miała na sobie ubiory koloru czerwonego - koloru miłości.
Oprócz uczniów kartkami zostali obdarowani także nasi nauczyciele.