POŻARNICZE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW - GMINNY TURNIEJ OTWP - 09.02.2024 r.

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” – ELIMINACJE GMINNE

Już od wielu lat uczniowie naszej szkoły święcą tryumfy w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Podobnie było i tym razem.

W eliminacjach szkolnych wzięło udział 9 uczniów z klas V-VIII. Poziom był bardzo wysoki i ostatecznie wyłoniono 4 uczestników, którzy reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach gminnych. Do turnieju gminnego został również zgłoszony uczeń klasy drugiej, który reprezentował nas w młodszej grupie wiekowej (klasy I-IV).

9 lutego 2024r. do Publicznej Szkoły Podstawowej w Przyłęku przyjechali uczniowie ze szkół z terenu Gminy Przyłęk, by walczyć o eliminacje do etapu powiatowego. Naszą szkołę w kategorii kl. I – IV  reprezentował  uczeń klasy drugiej: Tobiasz Kacperski, a w kategorii klas starszych V – VIII: Piotr Pawelec, Mikołaj Jaworski uczniowie klasy piątej, Natalia Nowak uczennica klasy VI oraz Mikołaj Pawelec uczeń klasy VII. Wszyscy przystąpili do części testowej, po której nastąpiło krótkie omówienie pytań. Następnie ogłoszono wyniki  i przystąpiono do drugiego etapu konkursu – części ustnej. Do ścisłego finału zakwalifikowali się dwaj uczniowie z naszej szkoły, z młodszej grupy wiekowej Tobiasz Kacperski oraz ze starszej grupy wiekowej Mikołaj Pawelec. Po serii trudnych pytań wyłoniono ostatecznych zwycięzców. Nasi uczniowie spisali się doskonale. Drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej zajął Mikołaj Pawelec, pierwsze zaś z najlepszym wynikiem spośród wszystkich uczestników etapu gminnego zajął w swojej grupie wiekowej Tobiasz Kacperski.

Specjalistycznej wiedzy oraz zapału gratulowała Komisja nadzorująca konkurs: Pan Eugeniusz Andrzej Wolszczak– Wójt Gminy Przyłęk oraz Pan Marian Kuś - Prezes ZOP ZOSP RP, którzy wręczyli dyplomy i nagrody. Zwycięzcy etapu gminnego wezmą udział w eliminacjach powiatowych.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy ogromnej wiedzy i pasji! Za Tobiasza trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych!