MINI MUNDIAL PIONKI 2018 - 18.05.2018 r.

Znalezione obrazy dla zapytania mini mundial 2018 pionkiW dniu 18 maja 2018 r. na boisku w Suskowoli odbył się turniej Mini Mundial Pionki 2018. Jest to przedsięwzięcie sportowo integracyjne, którego inicjatorem jest Stowarzyszenie „Patriotyczne Pionki”, a organizowane jest wraz z Burmistrzem Miasta Pionki i Wójtem Gminy Pionki. Współorganizatorami są także lokalne kluby sportowe: KS Proch Pionki, UK Daniel, UKS Champion, GKS Legion Suskowola oraz GKS Królewscy Jedlnia.

Podczas spotkania rywalizowały ze sobą zespoły, które w wyniku losowania znalazły się w grupie C i D. Uczniowie naszej szkoły znaleźli się w grupie C i wystąpili w rozgrywkach w barwach Peru. Nasi zawodnicy rozegrali dwa mecze: z Francją (PSP w Suskowola) oraz Danią (PSP Głowaczów). Zdobywcami bramek podczas meczu zostali: PATRYK WOJTYNIAK (2), KACPER PAWLAK (2) i NORBERT MARKOWSKI (1). W klasyfikacji końcowej drużyna naszej szkoły zajęła III MIEJSCE pokonując Francję, a ulegając Australii i Danii. Na zakończenie piłkarze otrzymali medale, pamiątkowe nagrody rzeczowe oraz WSPANIAŁY PUCHAR. Dla naszych zawodników było to wspaniałe przeżycie. Jak sami stwierdzili czuli się, jak na prawdziwym Mundialu. Oto drużyna naszych bohaterów:

1. KINGA BAŃKOWSKA

2. FILIP TĘCZA