ROWEROWYM SZLAKIEM DO JANA Z CZARNOLASU - 10.04.2018 R.

Znalezione obrazy dla zapytania rajd rowerowy gifUczniowie naszej szkoły rozpoczęli sezon rajdów rowerowych. Wspaniała i słoneczna pogoda sprzyjała dzisiejszej rowerowej wyprawie do Czarnolasu. Liczna 42-osobowa grupa uczniów razem z opiekunami wyruszyła we wtorek, 10.04.2018 r. do Muzeum Jana Kochanowskiego. Podroż przebiegła bardzo sprawnie i bezpiecznie.

W muzeum wszystkich wycieczkowiczów serdecznie przywitała pani przewodnik, która zaprosiła obecnych w sentymentalną podróż razem z mistrzem Janem z Czarnolasu. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali ciekawie przedstawionej historii życia Mistrza Jana, zachwycili się przedmiotami i strojami z epoki renesansu.

Po opuszczeniu muzeum młodzież udała się do piwniczki dworku, gdzie urządzono wystawę „Rzeczpospolita Babińska”. Następnie wszyscy przeszli do kaplicy wybudowanej na fundamentach  zniszczonego przez pożar domu Jana Kochanowskiego. Uczestnicy rajdu mogli podziwiać woskowe figury ukazujące dwór królewski na Wawelu: na tronie Zygmunt August, królowa Bona, Stańczyk oraz czarnoleski poeta.

Kolejnym punktem był spacer po pięknie utrzymanym parku i oczywiście spoczynek na olbrzymim kamieniu, który ma odpowiednią moc. Każdy, kto na nim usiądzie będzie miał zdolności literackie i poetyckie, być może w przyszłości zostanie poetą, a na pewno będzie pisał bezbłędnie wszystkie szkolne dyktanda i wypracowania. Mrugnięcie Chętnych nie brakowało. Za kilka lat spodziewamy się czytać dzieła wspaniałego poety, bądź wspaniałej poetki - absolwenta Publicznej Szkoły Podstawowej im. Haliny Mirosławskiej w Grabowie nad Wisłą!!!Mrugnięcie

Na zakończenie wszyscy rajdowicze mogli odpocząć i nabrać sił do drogi powrotnej przy ognisku przygotowanym na terenie czarnoleskiego praku. Wspaniała pogoda, urok tego tajemniczego miejsca oraz klimat przyrody sprawiły, iż odpoczynek w tymże miejscu mógłby się nigdy nie skończyć. Niestety czas nie stoi w miejscu.

Wszyscy bezpiecznie powrócili do domów wzbogaceni w wiedzę o ojcu polskiej poezji - Janie Kochanowskim.

ZA WYJĄTKOWO SPĘDZONE CHWILE WSZYSTKIM RAJDOWICZOM DZIĘKUJEMY!!!