DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI - 21.03.2018 r.

Znalezione obrazy dla zapytania dzień kolorowej skarpetki "Dzień Kolorowej Skarpetki" to inaczej Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Obchodzony jest dokładnie 21 marca. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się również z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu. Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi.
Również w naszej szkole w środę, 21 marca 2018 r. odbyły się obchody tegoż wydarzenia. Uczniowie przyszli w tym dniu w kolorowych skarpetkach nie do pary, solidaryzując się z osobami mającymi Zespół Downa. Środowy poranek rozpoczął się od apelu, w trakcie którego uczniowie zapoznani zostali z ogólną charakterystyką choroby, jaką jest Zespół Downa. Głównym celem obchodów tego dnia w naszej szkole jest zwiększenie świadomości społecznej naszych uczniów dotyczacej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi, większa empatia i zrozumienie.

Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariatu dziękują wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i włączenie się w akcję.