• Odwiedziło nas: 2351978

WYJAZD DO TEATRU - 14.02.2018 r.

Znalezione obrazy dla zapytania teatr grafika

W środę, 14.02.2018 r. uczniowie kl. I-III z wychowawczyniami: Bożeną Wolszczak, Sabiną Budniak i Renatą Pożoga uczestniczyli w wyciecze autokarowej do Teatru Powszechnego w Radomiu.

Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu pt. Kopciuszek" na podstawie znanej baśni braci Grimm w wykonaniu profesjonalnych aktorów, rozbudzanie  zainteresowań teatralnych  dzieci, uczenie  się  kultury  odbioru  sztuki. Opowieść o biednej sierocie, która dzięki czarom dobrej wróżki trafia na królewski bal jest znana dzieciom już od pierwszych dni życia.

Wybiegając o północy z pałacu, tytułowy Kopciuszek gubi pantofelek. Zgubiony bucik znajduje książę. Zakochany w dziewczynie postanawia za wszelką cenę ją odnaleźć, by poprosić o jej rękę...

„Kopciuszek" to mądre, dowcipne, barwne przedstawienie z piosenkami i pięknymi lalkami. Spektakl wyreżyserował Petr Nosalek - jeden z najbardziej utytułowanych twórców teatru dla dzieci. Uczniowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

Efektem wycieczki jest rozbudzanie wrażliwości na sztukę teatralną i bezpośredni kontakt z aktorem podczas oglądania spektaklu w teatrze. Dzieci  nauczyły  się  również kulturalnego  odbioru  sztuki  oraz  bezpiecznego  zachowania  podczas  jazdy  autokarem.