9. SPOTKANIE DKK "PECHOWA TRZYNASTKA" - 7.02.2018 r.

Znalezione obrazy dla zapytania muminkiW środę, 7.02.2018 r. uczniowie klasy VI należący do Dyskusyjnego Klubu Książki "Pechowa Trzynastaka" wzięli udział w 9. spotkaniu swojego klubu. W środowe przedpołudnie szóstoklasiści zawitali w progach biblioteki gminnej w Grabowie. Na czytelników czekała p. Ania Nędzi. Podczas tego spotkania członkowie klubu dzielili się wrażeniami po przeczytaniu lektury Tove Jansson pt. "Opowiadania z Doliny Muminków".

Jest to zbiór opowieści o Muminkach - sympatycznych trollach, z których każda stanowi odrębną całość. Każda jest także poświęcona innym problemom: opowiadanie Wiosenna piosenka daje odpowiedź na pytania: czy to dobrze, czy też źle być samotnym; historia Filifionki dowodzi, że nie warto martwić się na zapas; opowiadanie o Homku, który straszył innych przerażającymi historiami uczy: nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe.

Zabawne i mądre historyjki sprawiają, że książki o Muminkach chętnie czytają zarówno dzieci jak i dorośli.