BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE - 10.01.2018 r.

Znalezione obrazy dla zapytania ferie zimowe gify ruchomeW związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi w naszej szkole odbyły się pogadanki z uczniami na temat bezpiecznego zimowego wypoczynku. Pani pedagog Dominika Pawelec przygotowała dla uczniów gazetkę tematyczną pt. "Bezpieczne ferie zimowe". Wszyscy uczniowie otrzymali także ulotki informacyjne na temat zagrożeń, które mogą na nich czyhać podczas zimowego odpoczynku. Uzupełnieniem pogadanek wychowawców z uczniami była przygotowana przez panią pedagog prezentacja multimedialna na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas ferii.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego także powstała gazetka informacyjna o bezpiecznych feriach.

Życzymy naszym uczniom radosnego, aktywnego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczywania. Do szkoły wracamy 29 stycznia 2018 r.

ULOTKA INFORMACYJNA

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE 2018

Drogi uczniu !!!

Ferie zimowe to wspaniały czas dla relaksu,

odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki.

Spędź te dwa tygodnie bezpiecznie.

-----------------------------------

Bądź rozsądny i unikaj zagrożeń !!!

-----------------------------------

1. Wostatnich latach występuje dużo przypadków popełniania przestępstw na nieletnich, a dzieci często stają się też ofiarami wypadków drogowych.

Aby ograniczyć to zjawisko każde dziecko musi przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa.

DLATEGO:

• zawsze informuj rodziców lub opiekunów dokąd wychodzisz, z kim i kiedy wrócisz,

• unikaj przypadkowych znajomości – nie korzystaj z jazdy samochodem z nieznajomym,

• nie baw się w pobliżu jezdni, baw się w miejscach do tego przeznaczonych,

• przechodź przez jednię w miejscach oznaczonych – zawsze na zielonym świetle,

• nie wchodź na teren budowy, zakładów pracy,

• spacerując postaraj się trzymać wartościowe przedmioty należycie zabepieczone przed złodziejem,

--------------------------------------------------------

2. NIE zbliżaj się do obcego psa ani innego dzikiego zwierzęcia – nie dotykaj go, nawet jeśli robi wrażenie łagodnego. Pogryzienia są niebezpieczne ze względu na ogromne ryzyko zakażenia. Szczególnie groźne jest zakażenie wścieklizną. Każda osoba pokąsana przez zwierzę powinna zgłosić się do LEKARZA.

3. Czy wiesz, że INTERNET może być NIEBEZPIECZNY !!!

Coraz więcej ludzi wykorzystuje anonimowość jaką daje Internet, próbuje nawiązać różnego rodzaju kontakty.

Nie wszystkie te osoby mają uczciwe zamiary. Prowadząc korespondencję musisz pamiętać, że nigdy nie ma pewności, że to co przedstawia nam druga osoba jest prawdą. NIGDY przez Internet nie podawaj:

• swojego adresu,
  • miejsca zamieszkania,
  • numeru telefonu,

-------------------------------------------------------------

4. Czas wolny od nauki „ferie” sprzyjają sięganiu po:

ALKOHOL, NARKOTYKI, PAPIEROSY. PAMIĘTAJ !

Wszystkie używki niszczą Twoje zdrowie, wpływają na zmianę Twojego zachowania, uzależniają. Na dyskotekach możesz bawić się równie dobrze będąc „czysty”. UŻYWKI KRADNĄ WOLNOŚĆ!

-------------------------------------------

5. Pamiętaj!!! ?DBAJ O HIGIENĘ WYPOCZYNKU:

śpij co najmniej 7-8 godzin na dobę; przed snem wywietrz pokój; zamiast siedzieć przed komputerem lub telewizorem wyjdź na spacer; uprawiaj sporty; ubieraj się stosowanie do pogody; pamiętaj o czapce, szaliku i rękawiczkach; stosuj kremy ochronne na skórę twarzy; po przyjściu do domu umyj ręce.

DBAJ O HIGIENĘ OSOBISTĄ:

Odżywiaj się zdrowo; unikaj przebywania z osobami chorymi na grypę i inne infekcje; w przypadku objawów grypopodobnych zgłoś się do lekarza; noś przy sobie chusteczki higieniczne; myj ręce zaraz po wyjściu z toalety, po zakończeniu zabawy oraz przed jedzeniem.

****************************************************************

UDANYCH FERII ZIMOWYCH !!! ???