"GÓRA GROSZA 2017 " - 2.01.2017 r.

Znalezione obrazy dla zapytania góra grosza 2017Akcja "Góra Grosza" rozpoczęła się w 2000 r. Jej głównym organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom, a patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Celem akcji jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Ważnym celem akcji jest uświadomienie młodzieży, że nawet najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej liczbie mogą stanowić ogromny fundusz, dzięki któremu zostanie udzielona istotna pomoc wielu dzieciom.
Tradycją w naszej szkole stało się już, że w listopadzie uczniowie, oprócz książek i zeszytów w plecakach przynoszą drobne monety groszowe. Kierując się tak szczytnym celem również nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza".

W dn. 27.11.2017 r. - 2.01.2018 r. uczniowie zapełniali puszki pieniążkami. W sumie zebraliśmy niebagatelną kwotę - 340,85 zł., która w styczniu zostanie przekazana Towarzystwu Nasz Dom.

Serdecznie dziękujemy uczniom i pracownikom naszej szkoły za poparcie akcji. Po raz kolejni pokazaliście, że możemy na Was liczyć, że jesteście wrażliwi na krzywdę innych. Jesteście wspaniali!