JASEŁKA I WIGILIA - 22.12.2017 r.

Znalezione obrazy dla zapytania jasełka gifDługoletnią tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów. W tym roku przedstawienie jasełkowe odbyło się 22 grudnia 2017 r.

W świątecznie udekorowanej szkole zebrali się: Pani Dyrektor Bożena Potucha, zaproszeni goście, a zarazem przyjaciele naszej szkoły: Pan Marek Sowiński, Pani Anna Nędzi, zawsze życzliwi i pomocni Rodzice, nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy obsługi.
Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w bożonarodzeniowy nastrój, a świąteczną atmosferę zapewnili aktorzy występujący w przedstawieniu.

Zgromadzeni po raz kolejny, w oryginalnej oprawie fabularnej, mogli przeżyć historię Maryi i Józefa oraz malutkiego Jezuska. Oprócz przesłania religijnego tegoroczne jasełka niosły ze sobą inne ważne przesłanie: „Pamiętaj! Nikt w święta nie powinien być samotny!”. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia przeciętnej polskiej rodziny przeplatana była kolędami i pastorałkami. Już po raz kolejny swoim głosem zachwyciła Karolina Zagożdżon, która brawurowo zaśpiewała: "Tobie, mały Panie" oraz "Kolędę dla nieobecnych". Prześliczne gwiazdki w rytm piosenki "Gwiazdy tańczyły" oddały pokłon narodzonemu małemu Jezuskowi.
Po części artystycznej Pani Dyrektor Bożena Potucha podziękowała uczniom za wspaniały występ oraz złożyła wszystkim zgormadzonym najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, ciepła, miłości, przeżywania tych wspólnych świątecznych chwil z najbliższymi i w rodzinnej atmosferze, po czym zaprosiła na drugą część, mianowicie Szkolną Wieczerzę Wigilijną. Pani Aneta Dąbrowska wręczyła dyplomy i nagrody uczniom, którzy zwyciężyli w szkolnym konkursie plastycznym na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową.

Ks. Sylwester Górecki odmówił modlitwę, rozdał opłatki i przygrywając na gitarze cała społeczność szkolna głośno zaśpiewała "Lulajże Jezuniu". Nawiązując do słów pastorałki: "...wszyscy wszystkim ślą życzenia"  nastąpiło tradycyjne łamanie opłatkiem i składanie sobie życzeń.

Następnie wszyscy mogli skosztować przepysznych potraw wigilijnych przygotowanych przez panie kucharki. W rodzinnej atmosferze, przy melodii świątecznych kolęd upłynął ostatni dzień w szkole przed świętami. Zobaczymy się już po Nowym Roku - 2 stycznia 2018 r.