POGADANKA O BEZPIECZEŃSTWIE - 20.12.2017 r.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu w ramach działań promujących bezpieczeństwo odwiedzili także naszą szkołę. Przedstawicielki Policji mówiły o bezpiecznych świętach i sylwestrze.

Policjantka z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej w ramach kalendarza profilaktycznego pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” w minioną środę (20.12.2017 r.) spotkała się z uczniami naszej placówki.

Dzieci miały okazję przypomnieć sobie podstawowe zasady dotyczące bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas świąt oraz bezpiecznych zabaw w sylwestra. Policjantka omówiła zagrożenia związane z używaniem wyrobów pirotechnicznych przez dzieci. Mówiła o tym, iż należy pamiętać, że fajerwerki i petardy to niebezpieczna zabawa, dlatego wolno je odpalać wyłącznie pod nadzorem dorosłych. Dorośli powinni zapoznać się z instrukcją użytkowania i bezwzględnie przestrzegać zaleceń producenta. Podczas odpalania petard musimy wybrać miejsce, w którym nie zrobimy nikomu krzywdy i niczego nie zniszczymy. Sprawdźmy, czy w pobliżu nie znajdują się drzewa lub linie energetyczne. Wyrobów pirotechnicznych bezwzględnie nie można używać w pomieszczeniach zamkniętych oraz w pobliżu obiektów narażonych na ryzyko pożaru.