MOBILNE PLANETARIUM - 13.12.2017 r.

Podobny obrazW środę, 13 grudnia 2017 r. naszą szkołę odwiedziło Mobilne Planetarium. Prowadzący zaprezentowali uczniom projekt edukacyjny, dzięki któremu dzieci mogły zgłębiać swoją wiedzę na temat Wszechświata, historii Kosmosu i możliwości jego podboju.

Ogromny przenośny namiot sferyczny dostarczył sporo „kosmicznych wrażeń”. Naszym zdaniem to idealne narzędzie edukacyjne, umożliwiające zobaczenie i zrozumienie zjawisk astronomicznych, które zazwyczaj obserwujemy z Ziemi i tych widzianych jedynie przez teleskopy.

Wszyscy uczniowie w sposób przyjemny i z zaciekawieniem poznali Układ Słoneczny. Była to okazja do pogłębienia i usystematyzowania swojej dotychczasowej wiedzy o Kosmosie oraz odbycia cudownej podróży po niebie.